Dla dzieci

Zajęcia dla dzieci

Jeśli poszukujecie Państwo ciekawych, aktywizujących i rozwijających zajęć dla dzieci, zachęcam do zapoznania się z moimi propozycjami, które mogę prowadzić w Państwa placówce:

Sensomuzyka dla niemowląt i małych dzieci

Zajęcia łączące w sobie muzykę i zabawy wspomagające integrację sensoryczną. Podczas spotkań dzieci mają okazję słuchać i reagować na wartościową muzykę w połączeniu ze stymulowaniem pozostałych zmysłów.

Zajęcia umuzykalniające z elementami rytmiki

Ofertuję prowadzenie zajęć muzycznych dla dzieci opartych na rytmice E. J. Dalcroze’a, metodzie C. Orffa, aktywnego słuchania muzyki B. Strauss, oraz autorskim programie „Mali muzykanci”. Podczas zajęć wykorzystywane jest proste instrumentarium perkusyjne, jak również bum bum rurki, dzwonki diatoniczne, chustki, wstążki gimnastyczne i wiele innych. Służę pomocą podczas przygotowań do przedstawień z okazji Dnia Babci i Dziadka, Dnia Mamy i Taty itp.

Terapia ręki

Zajęcia skierowane są do dzieci, które mają trudności z samoobsługą, niechętnie lepią, nie lubią dotykać różnorodnych faktur, wykazują problemy z koordynacją wzrokowo – ruchową, mają nieprawidłowy chwyt narzędzia pisarskiego, nieprawidłowe napięcie mięśniowe.
Podczas zajęć usprawniamy całe ciało dziecka, mając na uwadze kształtowanie prawidłowej postawy ciała, wykonujemy ćwiczenia stabilizacyjne, percepcji czuciowej, percepcji wzrokowej, integracji bilateralnej i lateralizacji, manipulacyjne oraz ćwiczenia grafomotoryczne.

Terapia pedagogiczna z elementami integracji sensorycznej w przedszkolu

Są to specjalistyczne działania skierowane do dzieci z trudnościami w uczeniu się, z problemami w zakresie funkcji wzrokowych i słuchowych, z zakłóceniami lateralizacji, z zaburzeniami umiejętności matematycznych, z problemami dotyczącymi czytania i pisania oraz wielu innych. Pomagam dzieciom usprawniać funkcje psychomotoryczne, wyrównywać opóźnienia w celu uniknięcia bądź zminimalizowania ryzyka niepowodzeń szkolnych.

Masz pytania? Chciałbyś zapisać dziecko na zajęcia? Napisz do nas lub zadzwoń pod numer 500 601 303

Najczęściej zadawane pytania

Kto może brać udział w szkoleniach?

Każdy zainteresowany tematyką wspierania rozwoju dzieci, niezależnie od wykształcenia i umiejętności.

Czy można zamówić szkolenie niewymienione w ofercie?

Tak, proszę o wcześniejszy kontakt

Gdzie prowadzi Pani zajęcia dla dzieci?

Zajęcia prowadzone są na zamówienie placówek oświatowych – w przedszkolach, szkołach, szkole rodzenia. Indywidualne zajęcia np. z terapii pedagogicznej, terapii ręki mogą być prowadzone w uzgodnionym z klientem miejscu.